BMPCC Firmware güncellemesi 2.1

Bir süre önce yeni bir firmware güncellemesi (2.1) geldi ve bugün yükleyebildim. Durum şöyle; Beklediğimiz bir gelişme yok. Bir iki ek özellik eklenmiş.

1) Bindirme (overlay) dediğimiz 1.85:1 ya da 2.35:1  kılavuz çizgileri sadece HDMI üzerinden gidiyordu ama şimdi bunları LCD üzerinden de görebiliyoruz ve saydamlıklarını ayarlayabiliyoruz. Ayrıca bindirme seçenekleri artmış. Güzel bir gelişme.

2) Daha önceden var olan bir eksiklik (ki bence bir bug) giderilmiş. Otomatik lens ile odaklama desteği (focus peaking) açık çalışıyorsunuz ama kamerayı her kapatışınızda bu özellik kapanıyor ve açtıktan sonra tekrar aktif hale getirmeniz gerekiyordu. Artık kamera bunu hatırlıyor ve açıldığında aynı lenste odaklama desteği devam ediyor .

3) En önemlisi ise artık menü tuşuna uzun basınca dashboard denen ana menüyü atlayıp doğrudan ayarlar alt-menüsüne (settings) gidiyor. En azından menüde 2 tık avantaj kazandık. ASA değişimine 7 tıkla gidiyordum, artık 5 tıkla gidiyorum. Hala kamera üstünde duran play tuşlarına bunların atanması gibi bir kolaylık yok. Menü yeniden tasarlanmamış ki isteğim buydu.

Küçük bir güncelleme bu. Aynı güncelleme ile BMCC’ye görme kayıpsız sıkıştırılmış Camera DNG ham çekim (lossless compressed Raw) desteği de geldi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s